Join date : 30.11.2009
Godine : 28
Mjesto : Zvornik

Crno-beli opet neuspešni u Ligi Evrope Empty
PočaljiNaslov: Crno-beli opet neuspešni u Ligi Evrope   Crno-beli opet neuspešni u Ligi Evrope EmptySub Dec 05, 2009 8:00 pm

U Ligi Evrope ništa novo. Iako su crno-beli u odnosu na ranije mečeve delovali iole ozbiljnije, Tuluz je i sa rezervnim sastavom bio bolji za gol, koji je uz mnogo sreće u 54. minutu postigao Braten, ostavivši beogradski tim zakucan za dno tabele u grupi J.

Bez nekoliko standardnih prvotimaca, rezultatskog imperativa, sa nekoliko Solomonskih rešenja u linijama, Partizan je u Tuluzu odigrao možda i najbolje poluvreme u ovogodišnjoj Ligi Evrope. Ruku na srce, nisu crno-beli baš u potpunosti parirali kombinovanom francuskom timu, ali je činjenica da prvi put nisu primili gol, a i broj grešaka u meču bio je sveden na razumnu meru. Trener Stevanović takođe nije rizikovao, tim sa samo jednim napadačem trebalo je pre svega da obezbedi sve prilaze golu Mladena Božovića, a u napadu, sa usamljenim Brazilcem Kleom, pokušavalo se uglavnom iz kontranapada.

Počelo je, kao i u minulim mečevima, sa primetnom dozom straha kod crno-belih, što je Tuluz umalo kaznio u 8. minutu. Pogrešan pas na sredini terena iskoristio je Sirije i otvorio kontru “tri protiv dva” koju nije iskoristio Maćado. Isti fudbaler je samo 60 sekundi kasnije pokušao iz slobodnog udarca, a lopta, koju je “u putu” zakačio Stevanović, umalo nije iznenadila Božovića. Imao je Tuluz u tom periodu još jednu priliku, no pokušaj Nunkea, posle kornera Maćada, završio je tik iznad prečke gola crno-belih.

Tek tada se prenuo Partizan i koliko-toliko uspostavio ravnotežu, no rešenja u napadu jednostavno nije bilo. Pokušaj Adema Ljajića, u samom smiraju prvog dela i Siniše Stevanovića sa distance, nisu bili dovoljno ozbiljni za Tuluz, koji je, činilo se, meč igrao sa “pola gasa”...

Na samom početku drugog dela Stevanović je odlučio da promeni formaciju i u napadu usamljenom Kleu pridoda Miloša Bogunovića. Uspeli su crno-beli u uvodnim momentima i da zaprete preko Nemanje Tomića, a onda su, po tradiciji, ni iz čega primili - jeftin gol. Posle kornera Tuluza, Marko Jovanović je, činilo se, otklonio opasnost, ali je volej „uhvatio“ Sirije, Kleo nesmotreno skrenuo loptu na glavu Bratena , koji iz nehata pogađa mrežu – 1:0.

Pogodak domaćina nije promenio ritam meča. Tuluz je nastavio da igra koliko je potrebno, Partizan da čeka priliku za gol. Uvertiru za tako nešto napravio je Nenad Đorđević iz slobodnog udarca(golman jedva odbrani), a u 65. minutu crno-beli su promašili najbolju priliku. Korner je izveo Nemanja Tomić, pogodio u glavu Klea, koji je mogao da bira ugao, no izabrao je sredinu gola i pogodio golmana Blondela.

Poslednjih dvadesetak minuta igralo se prilično otvoreno sa obe strane, uz nekoliko dobrih pokušaja sa obe strane. Partizan je pet minuta pre kraja imao još jednu odličnu priliku da izjednači rezultat, ali je Brazilac Vašington dobru loptu Miloša Bogunovića poslao pored gola.