Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga
Naj bolji poslanici
Administrator (173)
Novi poraz Partizana na evropskoj sceni I_vote_lcapNovi poraz Partizana na evropskoj sceni I_voting_barNovi poraz Partizana na evropskoj sceni I_vote_rcap

Novi poraz Partizana na evropskoj sceni Empty
PočaljiNaslov: Novi poraz Partizana na evropskoj sceni   Novi poraz Partizana na evropskoj sceni EmptySub Dec 05, 2009 8:03 pm

Fudbaleri Partizana izgubili su večeras u Beogradu od belgijskog Briža sa 4:2 i u četvrtom kolu Grupe J Lige Evropa pretrpeli 11. uzastopni poraz u međunarodnim takmičenjima, ne računajući kvalifikacione utakmice. Dvostruki strelac za Briž bio je napadač sa Obale Slonovače Dorž Kuema, koji je mrežu Partizana zatresao u 34. i 57. minutu.

Prvi gol za belgijsku ekipu postigao je u 28. minutu Hrvat Ivan Perišić, koji je u prvom duelu dve ekipe u Brižu postigao oba gola. Četvrti je bio delo Vadisa Ođiđa-Ofea u 74. minutu.

Golove za Partizan postigli su Adem Ljajić u 52. i Vašington u 67. minutu. Lošu predstavu Partizan upotpunio je drugi žuti, odnosno crveni karton za Mladena Krstajića u 80. minutu utakmice.

Crno-beli tako i 14. put za redom nisu uspeli da ostvare pobedu u grupnoj fazi Lige Evrope, odnosno bivšeg Kupa UEFA.

Poslednju pobedu Partizan je zabeležio u jesen 2004. godine kada je pobedio grčki Egaleo sa 4:0. Poslednji bod osvojen je u jesen 2006. godine, kada su "crno-beli" protiv Livorna igrali nerešeno 1:1.

Ekipa Briža je, kako se ispostavilo, bila loša prilika da se taj negativan trend prekine, pre svega zato što je vrlo lako stizala do golova.

Prvu šansu je, doduše, imao Partizan u 15. minutu, kada je Brana Ilić solidno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Briža Stijne Stijnen zaustavio taj pokussaj.

Gosti su, s druge strane, iskoristili svoju prvu priliku, pošto Perišichu nije bilo teško da sa nekoliko metara loptu koja je posle centaršuta sa leve strane prošla celu odbranu Partizana, sprovede u
mrežu protivnika.

Ubrzo je bilo i 2:0, pošto je Briž do drugog gola stigao posle šest minuta. Perišić je tada bio asistent, pošto je sa desne strane pronašao Dorža Kuemu na petercu domaćih, što je fudbaler iz Obale Slonovače znalački iskoristio i petom loptu sproveo u gol.

Partizan je u 45. minutu imao još jednu dobru šansu da smanji zaostatak, pošto je Lamin Dijara ukrao loptu na sredini terena, oslobodio se čuvara, ali i dao predugaccak for, pa je Stijnen uspeo
da reaguje.

Mrežu gostiju "crno-beli" su ipak zatresli u 52. minutu, kada je rezervista Miloš Bogunović dobro prošao pored Antonila Alkarasa i na 15 metara od gola dobro uposlio Ljajića, koji je iz prve precizno gađao donji levi ugao gola Briža.

Samo četiri minuta kasnije, ipak, Kuema je postigao novi gol za Briž, pošto je Nenad Đorđević loše procenio putanju jedne dubinske lopte, pa je napadač belgijske ekipe izbio sam pred golmana Partizana Aleksandra Radosavljevića i rutinski iskoristio priliku.

Novu nadu domaćina doneo je pogodak rezerviste Vašingtona u 64. minutu, kada je 2,02 metara visoki Brazilac glavom pogodio mrežu Briža posle centaržuta Marka Lomicha.

Sve dileme o pobedniku susreta otklonio je pogodak Ođiđe-Ofea u 74. minutu iz slobodnog udarca sa oko 30 metara.