Join date : 30.11.2009
Godine : 28
Mjesto : Zvornik

Bordo bolji od Juventusa, Bajern savladao Makabi Empty
PočaljiNaslov: Bordo bolji od Juventusa, Bajern savladao Makabi   Bordo bolji od Juventusa, Bajern savladao Makabi EmptySub Dec 05, 2009 8:19 pm

Fudbaleri Bordoa pobedili su na svom terenu ekipu Juventusa sa 2:0 u petom kolu Lige šampiona i osigurali prvo mesto u Grupi A tog takmičenja, dok je Bajern u Minhenu bio bolji od Makabija iz Haife sa 1:0.

Domaća ekipa bila je bolji rival u prvom poluvremenu na stadionu Šaban Dalma.

Najbolju priliku za pogodak u ovom delu meča Bordo je propustio u 38. minutu, kada je Maruan Čamak izašao sam ispred Đanluiđija Bufona, ali je golman Juventusa sačuvao mrežu.

Francuski šampion do vođstva je došao u 54. minutu, posle centaršuta Jaroslava Plašila koji je Fernando glavom sproveo u mrežu.

Čamak se u četvrtom minutu sudijske nadoknade iskupio za promašaj iz prvog poluvremena, pošto je bio najviši u skoku posle kornera i glavom matirao Bufona.

Fudbaleri Bajerna do pobede koja ih ostavlja u trci za drugo mesto došli su dobrom igrom u drugom poluvremena.

Igrao se 62. minut, kada je golman Davidovič kratko odbio loptu posle šuta Marija Gomeza, a najsnalažljiviji pred golom bio je hrvatski internacionalac Ivica Olić.

Bajern i Juventus će u poslednjem kolu u Torinu odlučiti ko će biti drugi učesnik osmine finala Lige šampiona iz Grupe A.