Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga
Naj bolji poslanici
Administrator (173)
Real siguran, Marsej osvojio bod u Milanu I_vote_lcapReal siguran, Marsej osvojio bod u Milanu I_voting_barReal siguran, Marsej osvojio bod u Milanu I_vote_rcap

Real siguran, Marsej osvojio bod u Milanu Empty
PočaljiNaslov: Real siguran, Marsej osvojio bod u Milanu   Real siguran, Marsej osvojio bod u Milanu EmptySub Dec 05, 2009 8:20 pm

Ekipa Olimpika iz Marseja odigrala je nerešeno sa domaćim Milanom (1:1) u petom kolu Grupe C Lige šampiona, dok je Real u Madridu savladao Cirih sa 1:0.

Od prvog sudijskog zvižduka Milan je krenuo sa napadima, očigledno rešen da dođe do pobede koja bi značila i plasman u osminu finala.

Igrao se deseti minut, kada je Marko Borijelo odlično prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i poslao loptu u donji levi ugao gola Marseja.

Činilo se tada da će Milan odmah krenuti da postigne drugi pogodak i osigura pobedu, ali je u 16. minutu usledio "hladan tuš" za domaće navijače.

Mamadu Nijang prošao je po levom boku i poslao loptu sredinu šesnaesterca, gde je Lučo Gonzales udarcem sa deset metara zatresao mrežu.

U nastavku utakmice "roso-neri" su imali inicijativu, ali je dve najbolje prilike propustio Olimpik.

Brazilac Brandao je u 64. minutu posle dodavanja Nijanga pogodio prečku sa samo nekoliko metara, dok je u 86. minutu šut glavom Dijavare pogodio prečku.

Real je do pobede koja ga je približila na korak od osmine finala došao bez većih problema protiv Ciriha.

U 21. minutu Gonzalo Iguain savladao je čuvara mreže švajcarskog šampiona, a u završnici prvog poluvremena isti igrač propustio je dobru priliku da duplira prednost Madriđana.

Najskuplji igrač na svetu Kristijano Ronaldo, posle dvomesečne pauze zbog povrede, ušao je u igru u 70. minutu umesto Raula Gonzalesa.